تبلیغات
ولایت فقیه - مطالب هفته چهارم مرداد 1394

ولایت فقیه

مبانی حکومت اسلامی شیعی و پاسخ به شبهات ولایت فقیه

شنبه 31 مرداد 1394

          

ما اگر بخواهیم این انقلاب را به‌عنوان یک الگوی موفق انقلاب‌های معاصر در جهان ارائه دهیم باید به عزت دست پیدا کنیم و این عزت جز با داشتن امنیت اجتماعی و سیاسی، عدالت، رفاه اجتماعی، آزادی فردی و اجتماعی در حیطه اسلامی که بدون افراط‌وتفریط باشد و تعاون اجتماعی و حکومت عادل محقق نمی‌گردد.
در این میان وظیفه پیشرفت این انقلاب به عهده دو گروه است: یک- زمامدار حکومت و دوم- مردمی که تابع این حکومت می‌باشند اگر هرکدام از این دو گروه وظیفه خود را به‌خوبی انجام ندهد به قطع یقین ما نمی‌توانیم این انقلاب را صادر کنیم و به‌عنوان الگو و ام‌القری اسلام معرفی کنیم و کشورهای دیگر مانند ترکیه که یک کشور لائیک است ادعای ام‌القری را در جهان اسلام و دنیا سر می‌دهد.
وظیفه من شیعه برای شناساندن اسلام و انقلابم در جهان به دو بال قیام و انتظار که اولش امام حسین و آخرش امام مهدی (عج) نیاز دارم تا پرواز داشته باشم برای حرکت روبه‌جلو و سپر این پرواز ولایت‌فقیه هست که باید پیرو ولایت‌فقیه باشیم تا در جهان بی‌خدا در امان باشیم اگر در مقابل دشمن قیام نکنم و یا منتظر واقعی نباشیم و بدون زره به میدان دشمن برویم یقیناً نه پرواز روبه‌جلوی برای صادر کردن انقلاب نخواهم داشت و نداشتن حتی یکی از این سه مؤلفه قیام و انتظار و ولایت مداری شکست حتمی است.
پس وظیفه مردم و زمام داران این انقلاب خیلی حساس و سرنوشت‌ساز است زیرا حرکت روبه‌جلوی ما باعث تعجیل در فرج می‌گردد و تخطی از این وظیفه تأخیر در فرج می‌شود. اگر فردی در هر منصبی و سمتی باعث گردد که این حرکت کند و یا قطع گردد باید در آخرت هم جواب اول شهیدان این انقلاب را و بعد امام زمان را بدهد که شیعه خانه امام زمان را بد جلوه داده است؛ و موجب سلطه مستکبرین غربی را بر این کشور شده‌ایم.
مقام معظم رهبری در خصوص راه‌های پیشرفت این انقلاب می‌فرمایند:
«ما باید این راه را طی كنیم. ما باید همت كنیم. ما باید مناسبات غلطی را كه موجب عقب‌ماندگی ملت‌ها و ازجمله ملت خود ما شده است، عوض كنیم و تغییر دهیم. ما باید عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران كنیم. همه‌ی این‌ها نیاز دارد به همت، نیاز دارد به عزم، نیاز دارد به امید. اگر یك ملتی امید خود به آینده را از دست داد، یا همت او درباز كردن راه‌ها و پیش رفتن به سمت هدف‌ها سست شد، این ملت عقب خواهد ماند، پیشرفت نخواهد كرد، سلطه‌گران عالم بر او مسلط خواهند شد، عزت خود را از دست خواهد داد. ملت ایران احتیاج دارد به اینكه این همت را مستمراً در كار خود حفظ كند، این عزم و اراده را حفظ كند، این امید را روزبه‌روز افزایش دهد و این در كشور ما موجود است. بحمدالله مردم ما این رادارند و نشان داده‌اند، لذا ما در این سی سال به‌مراتب بیشتر ازآنچه یك ملت در سی سال می‌تواند رشد كند و پیش برود، جلو رفته‌ایم، این را دشمنان ما هم اعتراف می‌كنند. ولی شعار ما، شعار جهانی است. شعارهای ما، شعارهای ناظر به بشریت است، شعارهای ما ناظر به قطع دست مستكبران به‌طور كامل از كشور ما و ملت ماست، مستكبران این را تحمل نمی‌كنند، لذا توطئه می‌كنند.»1

پاورقی
1. بیانات در دیدار هزاران نفر از مردم استان گیلان‌08/10/1389

 

 • نظرات() 
 • شنبه 24 مرداد 1394

    
  خیلی‌ها سؤال می‌کنند چرا باید به مردم فلسطین، سوریه و یا هر کشور که فقیر هست باید ما کمک مالی یا خدماتی کنیم، درحالی‌که در کشور خودمان افراد زیادی هستند که بضاعت مالی ندارند و نیازمند این کمک‌ها هستند؛ و میگویند واجب را ما رها کرده‌ایم به مستحبات عمل می‌کنیم. مگر اعتقاد ما که آرمان انقلاب اسلامی هست رفع محرومت و فقر نیست.
  در پاسخ به این سؤال ما اول به آرمان‌های انقلاب رجوع می‌کنیم از بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص که می‌فرمایند:
  «اعتقاد ما همه‏ى آرمان‏هاى انقلاب: رفع محرومیت و فقر، كمك به مستضعفان، زنده كردن و احیاى ارزش‌های اصیل اسلام ناب‏»1
  بله یکی از آرمان‌های انقلاب رفع محرومیت هست، ولی همان مستضعف و محروم اولین خواسته آن از حکومت امنیت هست، اگر بداند برای امور معیشتی خود امنیت جانی ندارد همان کار کردن اولیه را انجام نمی‌دهد.
  دوما در کشور ایران ما نشنیده‌ایم کسی از گرسنگی براثر فقر از دنیا رفته است، پس محرومیت از امنیت جانی، فقر اولیه است. الآن به کشورهای همسایه نگاه بیندازیم در محرومیت اولیه هستند بااینکه خوراک و مسکن هر برفرض بگویم دارند ولی فقر امنیتی دارند.
  هرچند مسئولین در رابطه با فقرزدایی در حال کار کردن و رسیدگی هستند که یکی از همین نهادها کمیته امداد امام خمینی (ره) هست.
  اما از سؤال اصلی دور نشویم که همان کمک که کشورهای دیگر هست اگر ما به این کشورها برفرض کمک نمی‌کردیم الآن باید فقر امنیتی هم گریبان گیر کشورمان می‌شد و ما توانسته‌ایم با همین کمک‌های مالی و خدماتی دشمن را در آن‌سوی مرزها زمین‌گیر نماییم.
  تمام کشورهای اسلامی چشم به این انقلاب دوخته‌اند که پرچم اسلام را برافراشته است و می‌خواهد در مقابل زورگویی استکبار بایستد، این‌یک رسالت بزرگی است که زن و مرد ایرانی دارند، اگر ما نگرشمان این باشد که خود را آماده می‌سازیم برای ظهور صاحب اصلی و تا زمان ظهور تبعیت از ولی فقیه داریم این هزینه‌ها برای مهیاسازی زمینه ظهور با این نگرش، هر چه قدر هم کارکنیم و هزینه کنیم بازهم ارزش خود را دارد تا این انقلاب را به صاحب اصلی بازگردانیم و برای رسیدن به این آرزو باید عمق راهبردی خود را افزایش دهیم تا دشمن را در مرزهای خود زمین‌گیر کنیم و پهنه امنیتی خود را افزایش دهیم تا این شیعه خانه امام زمان آسیبی به آن نرسد مقام معظم رهبری در این خصوص عمق راهبردی می‌فرمایند:
  «یك پیام به استكبار جهانى: استكبار جهانى بداند كه این ملت فولاد آبدیده است. زن و مردِ این كشور و این مرزوبوم، جوان و پیرِ این میهن بزرگ اسلامى و نسل‌های پى‏ درپى از این ملت بزرگ، كه در كوره‏ هاى حوادث آبدیده شده‏اند، براى خودشان یك رسالت قائل‌اند؛ رسالت پاسدارى از اسلام و پرچم برافراشته‏ ى اسلام در این سرزمین؛ كه امروز یك و نیم میلیارد مسلمان در مناطق مختلف دنیا به این پرچم چشم دوخته ‏اند؛ این عمق راهبردىِ ملت و انقلاب ما در كشورهاى اسلامىِ منطقه است؛ در فلسطین است، در شمال آفریقاست، در خاورمیانه است، در آسیاى میانه است و در شبه‌قاره است؛ این‏ها عمق راهبردى ملت ایران است.»2  پاورقی
  .............................
  1. بیانات در مراسم بیعت اعضاى جامعه‏ ى مدرسین حوزه‏ ى علمیه‏ ى قم‏24/ 03/ 1368
  2. بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در اجتماع مردم دشت آزادگان، سوسنگرد، بستان، حمیدیه و هویزه و کاروان‌های راهیان نور، در منطقه‏ ى دهلاویه‏05/ 01/ 1385

 • نظرات() 
 • لینکدونی

  Page Ranking Tool

  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  اَبر برچسبها